Analizator mini3D
Analizator IPS KF - Pyłomierz
Analizator IPS BP
Analizator P_AWK 3D
Analizator mini
Analizator 2DiSA
Analiaztor IPS P - Pyłomierz
Analizator IPS K - Pyłomierz
Analizator IPS GA
Uśredniacz
Analizator IPS T
Analizator AWK D
Analizator AWK B - do pomiaru uziarnienia
Analizator IPS Q
Analizator IPS SAM
Stoisko do badania sprawności filtrów
Analizator AWK C
Analizator IPS U
Analizator AWK 3D
Przyrządy
Jakość zgodna z ISO 9001
Co potrzebujesz zmierzyć?
Media społecznościowe
Sprawdź podział przyrządów ze względu na rodzaj pomiaru
Projekty unijne
Infolinia: +48 22 666 93 32
Wybierz język:
Nieograniczony
KAMIKA Instruments
zakres pomiarowy
Z przyjemnością informujemy, że w sierpniu zakończyliśmy realizację drugiego etapu projektu pt.: „Innowacyjny analizator cząstek mini 3D”, który realizujemy dzięki współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (umowa nr. POIR.01.01.01-00-0459/15-05 – tzw. „szybka ścieżka”). Jesteśmy jednym z niewielu przedsiębiorstw, które wygrały konkurencje o tego typu grant na terenie Warszawy, co samo w sobie jest potwierdzeniem innowacyjności i możliwości badawczych KAMIKA.
Celem realizowanego przez nas projektu jest opracowanie urządzenia mini 3D do określenia kształtu i wielkości cząstek od 500 nm do 2000 μm w powietrzu i od 200 nm do 600 μm w cieczy.
Realizacja prac badawczo-rozwojowych służy ciągłemu podnoszeniu jakości naszych urządzeń pomiarowych. W ramach prac wykonanych w II etapie projektu zbudowano odpowiednie elementy struktury urządzenia, w tym wysokiej jakości układ zasilający oraz podwójny układ analogowy współpracujący z przetwornikiem optyczno-elektronicznym, a także zbadano strukturę hydrauliczną dla pomiaru zawiesin w cieczach.
W ramach współpracy z zespołem badawczym z Politechniki Warszawskiej, która ma na celu wypracowanie zupełnie nowej architektury oprogramowania do opracowywanych urządzeń KAMIKA Instruments określono docelową architekturę oprogramowania oraz przygotowano do testów moduły programu.
W ramach realizacji drugiego etapu w wyniku postępowania konkurencyjnego został wyłoniony Wykonawca, firma BIOENOLA Sp. z o.o., która zrealizowała część projektu pt.: „Prace badawcze w zakresie matematycznego określenia różnych kształtów materiałów uziarnionych przy pomocy ciągłych pomiarów trójwymiarowych mikrocząstek”. Projekt ten został zrealizowany na potrzeby tworzonego przez informatyków z grupy badawczej Politechniki Warszawskiej nowego oprogramowania.
Dzięki intensywnym pracom badawczo-rozwojowym, prowadzonym w wysokim reżimie technologicznym, podnosimy jakość naszych urządzeń i serwisu - w każdym zakupie i zleceniu realizowanym dla Państwa.