Analizator mini3D
Analizator IPS KF - Pyłomierz
Analizator IPS BP
Analizator P_AWK 3D
Analizator mini
Analizator 2DiSA
Analiaztor IPS P - Pyłomierz
Analizator IPS K - Pyłomierz
Analizator IPS GA
Uśredniacz
Analizator IPS T
Analizator AWK D
Analizator AWK B - do pomiaru uziarnienia
Analizator IPS Q
Analizator IPS SAM
Stoisko do badania sprawności filtrów
Analizator AWK C
Analizator IPS U
Analizator AWK 3D
Przyrządy
Jakość zgodna z ISO 9001
Co potrzebujesz zmierzyć?
Media społecznościowe
Sprawdź podział przyrządów ze względu na rodzaj pomiaru
Projekty unijne
Infolinia: +48 22 666 93 32
Wybierz język:
Nieograniczony
KAMIKA Instruments
zakres pomiarowy
Projekty unijne
Pragniemy poinformować, iż w dniu 13.11.2015 r. KAMIKA Instruments podpisała z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju umowę o dofinansowanie nr POIR.01.01.01-00-0459/15-00 na realizację projektu pt "Innowacyjny analizator cząstek mini 3D" w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, Działanie 1.1: Projekty B+R przedsiębiorstw, Poddziałanie 1.1.1: Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa (tzw. Szybka ścieżka).
Celem projektu jest opracowanie urządzenia mini 3D do określenia kształtu i wielkości cząstek od 500 nm do 2000 μm w powietrzu i od 200 nm do 600 μm w cieczy.
Całkowity koszt projektu to 3 348 777,68 PLN, w tym dofinansowanie z EFRR 2 598 966,60 PLN.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że innowacyjność oferty firmy KAMIKA Instruments została doceniona po raz kolejny, tym razem przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
W dniu 13.11.2015 r. K A M I K A I n s t r u m e n t s podpisała z N C B i R umowę o dofinansowanie nr POIR.01.01.01-00-0459/15-00 na realizację projektu pt.:
" I n n o w a c y j n y a n a l i z a t o r c z ą s t e k mini 3D".
Otrzymaliśmy dofinansowanie w drugim, czerwcowym naborze, jako jeden z 38 wniosków na 324 złożone aplikacje, co więcej, startując z Warszawy. Celem projektu jest opracowanie dwóch typów urządzeń mini 3D do określenia kształtu i wielkości cząstek od 500 nm do 2000 μm w powietrzu i od 200 nm do 600 μm w cieczy. Nowo opracowane analizatory bazować będą na urządzeniach poprzedniej generacji mierzących cząstki w dwóch wymiarach.
Ponad 30-letnie doświadczenie naszej firmy w badaniach nad materiałami proszkowymi umożliwiło przejście do pomiarów 3D. Zastosowanie dodatkowego, optyczno-elektronicznego toru pomiarowego pozwoli na precyzyjne zmierzenie wszystkich cząstek w trzech wymiarach co stanowi jakościowy skok w stosunku do innych metod pomiarowych. Uzyskane informacje wymiarowe pozwolą na określenie kształtu każdej mierzonej cząstki. Znajomość mikrostruktury materiału pozwoli również na szybkie wyznaczenie powierzchni właściwej.
Bardzo ważnym elementem projektu, który rozwija potencjał badawczo-rozwojowy przedsiębiorstwa, jest nawiązanie współpracy z Politechniką Warszawską. Współpraca z Politechniką Warszawską ma na celu wypracowanie zupełnie nowej architektury oprogramowania do opracowywanych urządzeń, z wykorzystaniem modeli matematycznych opracowanych w ramach realizowanego projektu.
W ramach projektu KAMIKA Instruments nie tylko opracuje nowe urządzenie pomiarowe, ale także nową linię stylistyczną dla swoich produktów, gdzie opracowywany analizator będzie pierwszym modelem o nowym kształcie. Nowa obudowa będzie wynikiem ogólnopolskiego konkursu przeprowadzonego wśród młodych polskich projektantów.
W ramach projektu prowadzone też będą prace, które mają doprowadzić do wprowadzenia naszej metody do Norm ISO oraz Farmakopei jako alternatywę dla dyfrakcji laserowej.
Rezultatem prac badawczych projektu jest wprowadzenie do oferty KAMIKA Instruments analizatora mini 3D (link).
KAMIKA Instruments realizuje projekt „Innowacyjny analizator cząstek mini 3D”, finansowany ze środków Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, Działanie 1.1: Projekty B+R przedsiębiorstw, Poddziałanie 1.1.1: Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa - tzw. Szybka ścieżka - na podstawie umowy o dofinansowanie nr POIR.01.01.01-00-0459/15-00 zawartej z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju .